Nemůžete najít produkt, který hledáte? Uděláme všechno proto, abychom vám ho sehnali nebo vyrobili. Pošlete nám poptávku nebo obrázek na info@arteffact.eu :)

Program

Naše prostory a program

Prostory platformy ARTDOME se nachází v Trojickém údolí Slezské Ostravy v jedinečném prostředí bývalého dolu Trojice. Majitelé dolu, hraběcí rodina Wilczků, jej založila v roce 1844 nejprve jako povrchový, později hlubinný důl. Budovy, za kterými se tyčí halda Ema, tak mají dlouhou historii, kterou dnes můžeme smysluplně a s úctou využít.

Celkem máme k dispozici 4 prostory - showroom, galerii, a multifunkční halu spolu s dílnami a skladem, kde budeme postupně vytvářet a budovat zázemí pro tvůrčí, výrobní, umělecké, výtvarné i vzdělávací zázemí celé platformy a spolupracujících designerů.

Kontrastem k těžké a nebezpečné hornické práci se tak stane umění a řemeslná výroba s důrazem na originální design, interiéry, architekturu, ekologii, recyklaci a upcyklaci. Přejeme si, aby se pro naše zákazníky, návštěvníky i tvůrce, jež u nás budou svoji tvorbu prezentovat, stal ARTDOME inspirativním místem, které se zapíše do povědomí veřejnosti i našich klientů.

Galerie

Prostor, jehož záměrem je podporovat výstavní činnost předních nezávislých tvůrců současného umění a vytvořit místo k setkávání a kreativní komunikaci mezi tvůrci a návštěvníky.

Prodejní výstavy umění a řemesla budou doplňovat koncerty, workshopy a přednášky. Naším záměrem je rovněž vzdělávání v oblasti umění a uměleckého řemesla, marketingu, ochrany autorských práv nebo rozvoji vlastní značky, ale nabízí také stylový prostor ke schůzkám, menším akcím, besedám a kurzům - najdete zde zázemí s posezením a občerstvením v podobě teplých a studených nápojů. Rezervace nutná :)

Showroom

Showroom, který je umístěn hned za hlavní branou areálu, je organizován nejen jako přehlídkový prostor a vzorkovna toho, co všechno jsme schopni vyrobit a dodat, ale také jako prodejní obchod plný autorské tvorby místních i zahraničních umělců a řemeslníků. Ať už jde o drobné dárkové předměty - šperky, sošky, masky, krabičky, lapače snů, přes keramiku, lampy, svítidla, zrcadla, ale i autorské malby, originální módu a lifestyle doplňky. Můžete se také kdykoli stavit na občerstvení, kávu nebo čaj, popovídat si a podívat se, jaké sny o designových výrobcích bychom vám mohli splnit :)

HALA Trojice 

Hala, která je památkově chráněna, se tyčí jako hlavní dominanta uprostřed areálu celého průmyslového parku Trojice. Ve své úctyhodné rozloze téměř 600 m2 nabízí prostor k pořádání větších akcí - expozičních výstav velkoformátového umění a architektury, módních přehlídek, koncertů, projekcí, přednášek a dalších akcí. Unikátní, téměř chrámový charakter prostor vybízí i k organizaci soukromých oslav a svateb. Halu se snažíme zachovat v co nejpůvodnější podobě. Dílny a prostory pod halou využíváme jako výrobní a skladové prostory, v budoucnu chystáme i workshopy týkající se recyklace a upcyklace.